Krevní tlak

Vysoký krevní tlak neboli hypertenze je zřejmě nejzávažnějším rizikovým faktorem. Pacient nemusí mít dlouhou dobu žádné potíže. Hypertenze se může projevit až svými komplikacemi jako jsou hlavně infarkt myokardu nebo cévní mozková příhoda. Při prvním zjištění vyššího krevního tlaku rozhodně nejdřív doporučujeme zkusit upravit životní styl a ovlivňovat jej přírodní léčbou. Byliny snižující krevní tlak jsou hlavně medvědí česnek, jmelí a hloh. Dále doporučujeme užívat Omega 3 mastné kyseliny. 

Jsou vám příznaky jako únava, závratě a točení hlavy, mžitky před očima či studené končetiny povědomé, nebo jsou dokonce součástí vašeho všedního života? Nízký krevní tlak neboli hypotenze, který se právě takto projevuje, nebolí a ani se nebere jako nemoc. Možná už se o vás někdy pokoušely mdloby, když vám lékař řekl, že na nízký tlak neexistují léky. Nelhal vám! Léčba nízkého tlaku spočívá v doplňcích stravy, čajích a hlavně změně životního stylu. Co zabírá? Bylinky, vitamin C, lékořice či některé čaje dokáží tlak zvýšit, přitom ale nemají „šokový účinek“ jako káva. Příznivě působí také pravidelný sport či zvýšený přísun solené zeleniny (záleží konkrétně na obsahu sodíku, který je obsažen v soli i zelenině).

  • Dobromysl (Origanum) podporuje naše srdce, cévy, krevní tlak, ale i dýchací cesty, duševní výkon, imunitu i trávení
  • Česnek (Allium) je proslulý svým působením na srdce, správnou funkci cév, náš cholesterol i játra
Pro sportovce

Hořčík v jeho vícezdrojové lipozomální formě Jeho vliv na svalovou kapacitu a fyzický výkon přesahuje 20 % Usnadňuje uvolnění svalů tím, že zabraňuje křečím a křečím

Imunita

Tradiční houba čínské medicíny užívaná mnoho tisíc let pro širokou škálu účinků. Bohatá na vitamíny a minerály.