Imunita

Imunita je komplexní systém obrany těla proti infekcím, chorobám a cizím látkám. Jedná se o soubor biologických struktur a procesů, které spolupracují na ochraně organismu před patogeny (mikroorganismy způsobující nemoci) a dalšími nežádoucími látkami.

Hlavní složky imunitního systému zahrnují:

Innární imunita (nepřizpůsobivá):

Tuto formu imunity tvoří obecné obranné mechanismy, které nepřizpůsobivě reagují na širokou škálu patogenů.
Fyziologické bariéry, jako jsou kůže a sliznice, a rychlé reakce, jako je horečka a zánět, jsou příklady innární imunity.

Adaptivní imunita (přizpůsobivá):

Přizpůsobivá imunita je specializovaný systém, který se vyvíjí v průběhu života na základě setkání s konkrétními patogeny.
Tvoří ji bílé krvinky nazývané T a B lymfocyty, které jsou schopny rozpoznávat a cíleně ničit specifické patogeny.

Imunitní systém je schopen rozpoznat a účinně reagovat na různé patogeny díky mechanismům, jako jsou:

Antibody: Bílkoviny produkované B lymfocyty, které rozpoznávají a neutralizují patogeny.

T lymfocyty: Účastní se buňkové imunity a mohou přímo ničit infikované buňky nebo regulovat imunitní odpověď.

Fagocyty: Bílé krvinky, které pohlcují a tráví cizí částice a mikroorganismy.

Paměťové buňky: B a T lymfocyty, které si pamatují předchozí expozici patogenům a rychle reagují při opakovaném vystavení.

Správná funkce imunitního systému je klíčová pro udržení zdraví a ochranu organismu před infekcemi. Různé faktory, včetně zdravé stravy, dostatečného odpočinku, fyzické aktivity a prevence infekcí, mohou přispět k posílení imunitního systému.
 
Základní doplňky, které stojí za zvážení v souvislosti s imunitou:
vitamín D3
vitamín A
vitamin E
vitamín C 
probiotika

Aloe Vera 
Doplněk stravvy na bázi Aloe Vera, Royal Jelly, komplexu vitamínů B, C, E, A a D a fruktooligosacharidů, které doplňují vaši stravu a energetické potřeby organismu.

Vilcacora (Unca
ria) je imunitním pokladem z amazonských pralesů
Cat`s Claw neboli vilcacora obsahuje 17 různých alkaloidů (pentacyklické i tetracyklické), deriváty kyseliny chinovikové, ursolové a oleandrové, steroly, flavonoidy, antioxidanty a minerály.
Asi nejdůležitější látkou je ale izopteropodin, který dokáže nabudit organizmus k boji proti infekcím, a posílit oslabený imunitní systém.

Česnek (Allium) stimuluje imunitní systém, podporuje zdraví našeho srdce, cév i metabolismus cukrů

Camu camu výrazně posiluje imunitu a navíc nabíjí organismus energií při únavě a vyčerpání

Olej ze žraločích jater
ako přírodní látka normalizuje imunitní systém. Obsahuje alkylglyceroly, DHA, EPA, vitamin A, D včetně přírodního antibiotika squalenu. Je používán i jakou součást hojivých mastí

Kvalita a množství spánku a imunita
Faktem je, že spánek poskytuje tělu potřebnou psycho-fyzickou regeneraci. Je však třeba připomenout, že záleží nejen na množství (7-8h), ale také na kvalitě. Proto je tak důležitou otázkou, také z hlediska cirkadiálnního rytmu, čas, kdy jít spát. Před spaním bychom se měli snažit omezit množství modrého světla a lehnout si kolem 22. hodiny – oba prvky jsou spojeny se sekrecí hormonů, zejména melatoninu.

Bylo prokázáno, že správný přístup k otázce spánku, stejně jako hygiena života obecně, má významný dopad na imunitu těla. A co víc, lidé, kteří si lehli dříve a spali 7-8 hodin, měli menší pravděpodobnost, že budou bojovat s různými typy infekcí. Podzimní a zimní období pro to vytváří skvělou příležitost, protože mimo okno se stmívá mnohem rychleji a my se dostáváme do ospalé nálady. 

Vitamíny a minerály

Liposomální vitamin C - 60 kapslí v blistrech. 500 mg liposomálního vitaminu C v jedné kapsli. Vitamin C v jeho nejlépe vstřebatelné formě! Vitamin C přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání a je vhodný k podpoře obranyschopnosti těla v období zvýšeného výskytu nachlazení. Pomáhá chránit buňky před oxidativním stresem. Vhodné pro vegany a vegetariány.

Imunita

Marnys Aloe Vera Royal Jelly obsahuje komplex vitamínů B6, B9 a B12, C, E, A a D a fruktooligosacharidů pro doplnění energetických potřeb organismu.

Železo

Maximální dávka železa. Železo ve formě bisglycinátu železnatého, vysoce biologicky dostupné a dobře snášené. Nápojové lahvičky s třešňovou příchutí. Pro vegany a vegetariány.

Imunita

Přispívá k normální činnosti nervové soustavy. Přispívá k normálnímu metabolismu homocysteinu. Nezatěžuje žaludek. Jedna z nejúčinnějších forem vstřebání sliznicí dutiny ústní.

Vitamíny a minerály

Vitamin B6 pro všechny věkové kategorie, pro metabolickou a neurologickou údržbu, přispívající ke snížení únavy a vyčerpání. Tekutá forma vitaminu B6. Vhodné pro vegany. Vitamin B6 s certifikovanou vysokou kvalitou, která navíc umožňuje rychlé uvolňování účinné látky a vstřebání do organismu.

Pro děti

Tekutý multivitamín vyvinutý speciálně pro děti. Obsahuje vitamíny A, B1, B3, B6, C, D, E. Jednoduché dávkování dle věku dítěte díky kapátku (součást balení).

Imunita

Vitamin D přispívá k normálnímu vstřebávání/využití vápníku a fosforu, k udržení normálního stavu kostí, k udržení normální činnosti svalů, k udržení normálního stavu zubů, k normální funkci imunitního systému.

Vitamíny a minerály

Čistý tekutý vitamín A bez přídatných látek. Nezatěžuje žaludek. Jedna z nejúčinnějších forem vstřebání sliznicí dutiny ústní.

Imunita

Reishi podporuje přirozenou obranyschopnost a vitalitu, přispívá k udržení normální funkce oběhového systému a zároveň pomáhá k udržení normální hladiny cholesterolu přírodní cestou.