Imunita

Podzimní a zimní období je doba, kdy je naše tělo nejvíce náchylné k různým typům infekcí. Chřipka a nachlazení jsou v dnešní době standardem... V mnoha případech je to kvůli nevědomosti a špatnému životnímu stylu.

Výživa je základ
Výživa je klíčovým prvkem každého cíle – od zdravotního stavu až po zlepšení sportovního výkonu. Je také základem pro tvorbu imunity. Za prvé, strava by se měla skládat z produktů, které jsou co nejpřirozenější a co nejméně zpracované. Stojí za to mít na paměti, že toxické složky potravin negativně ovlivňují naši imunologii.

Co jiného může ovlivnit zdravotní stav a ochranu těla?
čerstvý vzduch
adekvátní hydratace (s fyzickou námahou stojí za to vyzkoušet izotonické),
pohyb (dokonce i procházky)
doplnění nedostatků / dostatečný přísun vitamínů a minerálů
nejen nízko zpracované potraviny, ale také spotřeba sezónních produktů
přiměřené množství a kvalita spánku
vyhýbání se modrému světlu ve večerních hodinách
všechny metody uklidnění a zvládání každodenního stresu (např. meditace),
další suplementace.

Základní doplňky, které stojí za zvážení v souvislosti s imunitou:
vitamín D3
vitamín A
vitamin E
vitamín C 
probiotika

Aloe Vera 
Doplněk stravvy na bázi Aloe Vera, Royal Jelly, komplexu vitamínů B, C, E, A a D a fruktooligosacharidů, které doplňují vaši stravu a energetické potřeby organismu.

Vilcacora (Unca
ria) je imunitním pokladem z amazonských pralesů
Cat`s Claw neboli vilcacora obsahuje 17 různých alkaloidů (pentacyklické i tetracyklické), deriváty kyseliny chinovikové, ursolové a oleandrové, steroly, flavonoidy, antioxidanty a minerály.
Asi nejdůležitější látkou je ale izopteropodin, který dokáže nabudit organizmus k boji proti infekcím, a posílit oslabený imunitní systém.

Česnek (Allium) stimuluje imunitní systém, podporuje zdraví našeho srdce, cév i metabolismus cukrů

Camu camu výrazně posiluje imunitu a navíc nabíjí organismus energií při únavě a vyčerpání

Olej ze žraločích jater
ako přírodní látka normalizuje imunitní systém. Obsahuje alkylglyceroly, DHA, EPA, vitamin A, D včetně přírodního antibiotika squalenu. Je používán i jakou součást hojivých mastí

Kvalita a množství spánku a imunita
Faktem je, že spánek poskytuje tělu potřebnou psycho-fyzickou regeneraci. Je však třeba připomenout, že záleží nejen na množství (7-8h), ale také na kvalitě. Proto je tak důležitou otázkou, také z hlediska cirkadiánního rytmu, čas jít spát. Před spaním bychom se měli snažit omezit množství modrého světla a lehnout si kolem 22. hodiny – oba prvky jsou spojeny se sekrecí hormonů, zejména melatoninu.

Bylo prokázáno, že správný přístup k otázce spánku, stejně jako hygiena života obecně, má významný dopad na imunitu těla. A co víc, lidé, kteří si lehli dříve a spali 7-8 hodin, měli menší pravděpodobnost, že budou bojovat s různými typy infekcí. Podzimní a zimní období pro to vytváří skvělou příležitost, protože mimo okno se stmívá mnohem rychleji a my se dostáváme do ospalé nálady.

 

Imunita

Podpora imunity v období chřipek Pokud je v lidském organismu vitamínu C nedostatek, může se to projevit oslabenou imunitou a vyšším rizikem infekcí, včetně závažných onemocnění, jako je zápal plic

Únava/stres

Chuť k jídlu a nutriční bonus Synergická směs včelího pylu a mateří kašičky s příjemnou pomerančovou příchutí.

Dýchací cesty

100% čistá Echinacea - třapatka tinktura s 0% alkoholu pro zdraví naší imunity, horních cest dýchacích a močových cest.

Tipy na imunitu

Rozlučte se s nachlazením S echinaceou, rakytníkem, bezem a vitamíny v praktických pitných lahvičkách

Pro děti

Vysoký obsah Omega-3 a 6 mastných kyselin rostlinného původu. Vhodný pro děti od 4 let a dospělé. S příjemnou chutí tutti-frutti.

Tipy na imunitu

Imun VitaMineral - Vitamin C, D, minerál zinek a echinacea podporují zdravou imunitu. Stopové prvky selen, mangan a vitamin E svou přítomností v buněčných enzymech přispívají k ochraně lidských buněk před oxidativním stresem. Mangan a měď jsou stopové prvky nezbytné pro některé naše enzymy.

Imunita

Doplněk stravvy na bázi Aloe Vera, Royal Jelly, komplexu vitamínů B, C, E, A a D a fruktooligosacharidů, které doplňují vaši stravu a energetické potřeby organismu.

Srdce, oběhový systém

100% čistý Eleuterokok tinktura s adaptogením i antioxidačním účinkem pro naší fyzickou i duševní výkonnost, imunitu, krevní tlak i relaxaci. Označení AF znamená Alcohol Free – přípravek s 0% obsahem alkoholu. Při výrobě byla použita unikátní technologie a několikanásobná extrakce. AF tinktury si zachovávají maximum účinných látek, chuť a vůni použité byliny.

Novinky

PŘÍRODNÍ MIX PRO OBRANU DĚTÍ Mateří kašička, propolis a 12 vitamínů pro obranu dětí a dospívajících. Chuť lesních plodů.

Novinky

Liposomální vitamin C pro správnou funkci imunitního systému a ochraně buněk před oxidativním stresem

Probiotika

Probiotika jsou jedinečnou a vyváženou kombinací probiotických kultur , která udržuje rovnováhu obranného systému střevní mikroflóry .

Homocystein

Homocystein Activ je doplněk stravy obsahující vitamín B12, vitamín B6, kyselinu listovou a metafolin.