Cholesterol

Cholesterol je tuková látka, která je klíčová pro mnoho biologických funkcí v těle. Je nezbytný pro vytváření buněčných membrán, tvorbu hormonů (jako je například kortizol, estrogen a testosteron), a tvorbu vitamínů D. Přestože je cholesterol nezbytný pro život, vysoké hladiny cholesterolu v krvi mohou představovat riziko pro zdraví.

Cholesterol cirkuluje v krvi ve formě lipoproteinů, které jsou kombinací tuků a bílkovin. Existují dvě hlavní typy lipoproteinů spojených s transportem cholesterolu:

LDL cholesterol (low-density lipoprotein): Často označovaný jako "špatný" cholesterol, LDL přenáší cholesterol z jater do buněk. Pokud je jeho hladina příliš vysoká, může se ukládat na stěnách cév a vytvářet plaky, což zvyšuje riziko aterosklerózy (tvorba cévních plaků) a kardiovaskulárních onemocnění.
HDL cholesterol (high-density lipoprotein): Označovaný jako "dobrý" cholesterol, HDL přenáší cholesterol zpět do jater, kde je odstraněn. Vyšší hladiny HDL mohou snižovat riziko aterosklerózy.
Vysoké hladiny LDL cholesterolu a nízké hladiny HDL cholesterolu mohou zvyšovat riziko srdečně-cévních onemocnění. Vliv na hladiny cholesterolu může mít genetika, stravovací návyky, úroveň fyzické aktivity, hmotnost, a další faktory.

Kontrola hladin cholesterolu může zahrnovat změny životního stylu, jako jsou zdravá strava, pravidelná fyzická aktivita a nepoužívání tabáku. V některých případech může být lékař předepsán léky k regulaci hladin cholesterolu, zejména pokud jsou rizikové faktory vysoké. Pravidelné lékařské kontroly jsou důležité pro monitorování hladin cholesterolu a celkového kardiovaskulárního zdraví.
 

Reishi (Lesklokorka) je označována jako "božská houba nesmrtelnosti", pro její podporu zdravé imunity, srdce, cév i zdravý cholesterol.
Česnek (kuchyňský i medvědí) přispívají ke zdraví našeho srdce, správné hladině cholesterolu v krvi i k normální činnosti střev.

Imunita

Reishi podporuje přirozenou obranyschopnost a vitalitu, přispívá k udržení normální funkce oběhového systému a zároveň pomáhá k udržení normální hladiny cholesterolu přírodní cestou.