MARNYS MagVital Forte 14x25 ml

Vaše nákupní cena
399 Kč (356 Kč bez DPH)
Skladem

Hořčík v jeho nejlepší lipozomální formě. Magnesium, neboli hořčík, je nepostradatelný zejména pro správné fungování svalů a nervového systému.

Hořčík v jeho nejlepší lipozomální formě.Magnesium, neboli hořčík, je nepostradatelný zejména pro správné fungování svalů a nervového systému. MARNYS® MagVital Forte je exkluzivní kombinací tří zdrojů hořčíku: citrátu hořečnatého, síranu hořečnatého a pidolátu hořečnatého, který poskytuje vysokou… Více

Kód: MNV460
EAN: 8470002051027
Výrobce: MARNYS Španělsko
Doporučit známému Dotaz na produkt Přidat do wishlistu

Hořčík v jeho nejlepší lipozomální formě.
Magnesium, neboli hořčík, je nepostradatelný zejména pro správné fungování svalů a nervového systému.

MARNYS® MagVital Forte je exkluzivní kombinací tří zdrojů hořčíku: citrátu hořečnatého, síranu hořečnatého a pidolátu hořečnatého, který poskytuje vysokou biologickou dostupnost a vysoké množství elementárního hořčíku díky své vícezdrojové lipozomové formulaci.

MARNYS® MagVital Forte napomáhá osteomuskulární výkonnosti u dospělých.

Hořčík přispívá k normální funkci svalů a udržování kostí (EFSA).
Přispívá k rovnováze elektrolytů v těle (EFSA).
Hořčík přispívá k normální činnosti nervové soustavy a ke snížení míry únavy a vyčerpání (EFSA).

Jedná se o doplněk stravy pro lidi, kteří si chtějí zachovat svou osteomuskulární kapacitu vzhledem ke svým každodenním aktivitám nebo věku a kteří preferují tekuté biologicky dostupné přípravky pro zajištění optimální hladiny hořečnatých solí s dobrou snášenlivostí.

Kolik hořčíku mám užívat k léčbě křečí?
Hořčík se podílí na funkci svalů, proto je doporučená dávka pro dospělé 375 mg/den. V případě pochybností se poraďte se svým lékařem nebo zdravotníkem.

Je MagVital Forte vhodný pro vegany a vegetariány?
Ano, MagVital Forte je doplněk vhodný pro vegany a vegetariány.

Mohu užívat MagVital Forte společně s dalšími doplňky stravy, vitamíny nebo minerály?
Ano, MagVital Forte můžete užívat v kombinaci s dalšími doplňky stravy, vitamíny a minerály. V případě pochybností se prosím poraďte se svým lékařem nebo zdravotníkem.

Jak dlouho mohu MagVital Forte užívat?
Obecným doporučením je užívat MagVital Forte jeden trimestr a vyhodnotit výsledky a v případě potřeby v užívání pokračovat. V případě pochybností se poraďte se svým lékařem nebo zdravotníkem.

Co je hořčík?
Je to minerál nacházející se v našem těle a je čtvrtým nejhojnějším. Dospělý člověk obsahuje v těle 25 g hořčíku, z toho 35 % se nachází ve svalech a měkkých tkáních a zbývajících 65 % v kostní tkáni.

Hořčík hraje roli ve více než 300 enzymatických reakcích a mimo jiné se podílí na energetickém metabolismu, syntéze bílkovin a svalové kontrakci. Hořčík se úzce podílí na udržování rovnováhy buněčných elektrolytů prostřednictvím svého spojení se sodíkem, draslíkem a vápníkem.

Většina zelené zeleniny, luštěnin, hrách, fazole a ořechy jsou bohaté na hořčík, stejně jako některé mořské plody, koření a sójová moučka, z nichž všechny obvykle obsahují více než 500 mg/kg čerstvé hmotnosti.

Co jsou liposomy?
Lipozomy jsou mikroskopické, duté, kulovité váčky složené ze dvou vrstev lipidů (mastných kyselin).

Hlavní složkou liposomů jsou fosfolipidy, které mají tu vlastnost, že mají stranu rozpustnou v tucích a stranu rozpustnou ve vodě (amfipatické). Tato vlastnost fosfolipidů dává lipozomům jedinečné vlastnosti, jako je samotěsnění ve vodném médiu, a dělá z nich vynikající nosný systém s aplikacemi v různých oblastech, jako je potravinářství, kosmetika a farmacie.

 Lipozomované hořečnaté soli poskytují dostatečné množství tohoto minerálu, protože:
Citrát: je organické povahy a má dobrou rozpustnost a biologickou dostupnost.
Pidolate: je organická forma hořčíku vázaná na aminokyselinu, která je účinným způsobem vstřebávání a zadržování hořčíku.
Síran: jedná se o anorganickou sůl a je to jedna ze solí, která poskytuje nejvyšší množství elementárního hořčíku.
Spojení hořečnatých solí s lipozomem zvyšuje biologickou dostupnost, protože fosfolipidy (které se přirozeně nacházejí ve žluči a gastrointestinální sliznici), přispívají k trávení a zlepšují vstřebávání živin, protože působí jako ochranná bariéra proti žaludeční kyselině a trávicím enzymům.


Dávkování:
1 lahvička denně, nejlépe ráno. Před použití dobře protřepejte.

Složení:

Čištěná voda, fruktóza, pidolát hořečnatý, síran hořečnatý, citrát hořečnatý, emulgátory (fosfatidylcholin a polysorbát 20), aromata (přírodní aroma a pomerančové aroma), regulátor kyselosti (kyselina citronová), konzervant (sorban draselný), zahušťovadlo (xanthanová guma), sladidla (sodný cyklamát a sukralóza) a barvivo (β-karoten).

AKTIVNÍ SLOŽKY NA LAHVIČKU         % DDD
Magnesium 1 375 mg                               100
% DDD (Doporučená denní dávka)
1 Magnesium Citrate, Pidolate a Sulfát

Balení:
14 x pitná ampule a 25 ml 

Expirace: 6/2026  

Upozornění:
Doplněk stravy.
Není určeno pro těhotné a kojící ženy, děti.
Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
Není určeno jako náhrada pestré stravy.
Ukládejte mimo dosah dětí.
Skladujte v suchu a temnu při teplotě do 30 °C v uzavřeném obalu.

 

Informace o značce Marnys
Firma MARNYS byla založena v roce 1968, výrobou přírodních produktů se zabývá od roku 1975. V současné době se laboratoře firmy MARNYS řadí mezi nejlépe vybavené laboratoře na výrobu doplňků stravy, přírodní kosmetiky a ekologicky certifikovaných výrobků ve Španělsku. Všechny produkty jsou vyráběny za nejpřísnějších podmínek podle výrobních předpisů GMP a přísných opatření a stanovených postupů a požadavků španělského ministerstva zdravotnictví.

 

 

 

 

Lidé s tímto produktem také nakoupili