MARNYS Vitamin E tekutý 30 ml

Původní cena 319 Kč
Vaše nákupní cena
Ušetříte
50 Kč
269 Kč (240 Kč bez DPH)
Skladem

Vitamin E patří k nejdůležitějším antioxidantům. Chrání buňky před volnými radikály, oxidačním stresem a zároveň pomáhá zpomalovat stárnutí buněk. Nedostatek vitamínu E snižuje obranyschopnost.

Vitamin E patří k nejdůležitějším antioxidantům. Chrání buňky před volnými radikály, oxidačním stresem a zároveň pomáhá zpomalovat stárnutí buněk. Nedostatek vitamínu E snižuje obranyschopnost.Čistý tekutý vitamín bez přídatných látek. Nezatěžuje žaludek. Vstřebání sliznicí dutiny… Více

Kód: MN437
EAN: 8410885073860
Výrobce: Marnys Španělsko
Doporučit známému Dotaz na produkt Přidat do wishlistu

Vitamin E patří k nejdůležitějším antioxidantům. Chrání buňky před volnými radikály, oxidačním stresem a zároveň pomáhá zpomalovat stárnutí buněk. Nedostatek vitamínu E snižuje obranyschopnost.

Čistý tekutý vitamín bez přídatných látek. Nezatěžuje žaludek. Vstřebání sliznicí dutiny ústní

MARNYS® tekutý vitamín E s certifikovanou vysokou kvalitou, který zároveň umožňuje rychlé uvolnění účinné látky a její příjem tělem. Vitamin E podporuje ochranu před oxidativními volnými radikály.
Formulačním vehikulem v MARNYS® Vitamin E liquid je panenský olivový olej, jehož hlavní složkou je kyselina olejová, která je méně náchylná k oxidaci, což propůjčuje vysokou stabilitu a podporuje její vstřebávání.

Vitamin E
přispívá k ochraně buněk před oxidačním poškozením (EFSA). Oxidační poškození buněčných membrán destabilizuje fosfolipidovou vrstvu, která obklopuje buňku, což způsobuje změny, které ovlivňují buněčnou pohodu a tkáně obsahující tyto buňky.
doporučuje se zejména lidem, kteří chtějí chránit své buňky před oxidačním poškozením, což může napomoci celkové tělesné pohodě.
snadno se dávkuje a přijímá díky svému tekutému formátu, takže je velmi vhodný pro děti, seniory nebo jedince s obtížemi při polykání.

Co je vitamín E a v jaké formě?
Termín vitamin E se používá jako druhové označení pro skupinu osmi sloučenin rozpustných v tucích produkovaných výhradně rostlinami.

Tyto sloučeniny se dělí do dvou tříd, tokoferoly a tokotrienoly, které vykazují biologickou antioxidační aktivitu vitaminu E. Vitaminy v obou třídách jsou označovány řeckými písmeny α, β a ɣ. Biologicky nejaktivnějším antioxidantem je d-α-tokoferol. Zdá se, že všechny rostliny obsahují α-tokoferol ve svých listech a dalších zelených částech, zatímco ɣ-tokoferol je obecně přítomen v nižších koncentracích.

Vitamin E byl izolován z pšeničných klíčků v roce 1936 výzkumnou skupinou vedenou Dr. Evansem, který jej pojmenoval α-tokoferol. Název tokoferol pochází z řeckého „tokos“, což znamená narození, a „phérein“ znamená nést, přičemž „ol“ označuje, že se jedná o alkohol.

Přírodní zdroje vitamínu E pocházejí především ze zeleniny: obilných zrn a ořechů, fazolí a semen, které jsou také bohaté na mastné kyseliny. Rostlinné oleje extrahované z těchto rostlinných zdrojů jsou nejbohatšími dietními zdroji vitamínu E. Významné množství poskytují také obilné produkty, ryby, maso, vejce, mléčné výrobky a zelená listová zelenina.


Dávkování :
kalibrovanou odměrkou (kapátkem) 0,5ml denně, nejlépe ráno po jazyk
Nepřekračujte doporučenou denní dávku.  
Dávka 0,5 ml / % RHP
Vitamin E 12 mg / 100 %
* RHP - referenční hodnota příjmu

Balení :
30ml - dávka na 2 měsíce

Expirace:
02/2025

Složení :
panenský olivový olej, D-a-tokorefol (vitamin E)

Upozornění :
Není určeno jako náhrada pestré stravy. 
Není určeno pro těhotné a kojící ženy, děti do 3 let.
Skladujte na suchém a chladném místě při teplotě do 30°C v uzavřeném obalu.
Ukládat mimo dosah dětí. Bez konzervačních prostředků a barviv.

  • Informace o značce Marnys
    Firma MARNYS byla založena v roce 1968, výrobou přírodních produktů se zabývá od roku 1975.  V současné době se laboratoře firmy MARNYS řadí mezi nejlépe vybavené laboratoře na výrobu doplňků stravy, přírodní kosmetiky a ekologicky certifikovaných výrobků ve Španělsku. Všechny produkty jsou vyráběny za nejpřísnějších podmínek podle výrobních předpisů GMP a přísných opatření a stanovených postupů a požadavků španělského ministerstva zdravotnictví.

Lidé s tímto produktem také nakoupili