MARNYS Vitamin A tekutý 30 ml

Původní cena 199 Kč
Vaše nákupní cena
Ušetříte
60 Kč
139 Kč (124 Kč bez DPH)
Skladem

Čistý tekutý vitamín A bez přídatných látek. Nezatěžuje žaludek. Jedna z nejúčinnějších forem vstřebání sliznicí dutiny ústní.

Zdravotní tvrzení EU pro vitamin A:  přispívá k udržení normálního vidění přispívá k udržení normální pokožky a sliznic přispívá k normálnímu metabolismu železa přispívá k normální funkci imunitního systému účastní se procesu diferenciace buněk   Co je vitamín A a proč je nezbytný ve stravě… Více

Kód: MN435
EAN: 8410885073884
Výrobce: Marnys Španělsko
Doporučit známému Dotaz na produkt Přidat do wishlistu

Zdravotní tvrzení EU pro vitamin A: 

přispívá k udržení normálního vidění

přispívá k udržení normální pokožky a sliznic

přispívá k normálnímu metabolismu železa

přispívá k normální funkci imunitního systému

účastní se procesu diferenciace buněk

 

Co je vitamín A a proč je nezbytný ve stravě?
Vitamin A byl objeven na počátku 20. století ze studií o účincích diet vyrobených z purifikovaných zdrojů bílkovin a sacharidů (jako je kasein a rýžová mouka) na růst a přežití mladých potkanů. Vědci pozorovali, že se růst zastavil a zvířata uhynula, pokud nebyla strava doplněna máslem, rybím tukem nebo kvantitativně menší frakcí rozpustnou v éteru extrahovanou z těchto látek, mléka nebo masa. Neznámá látka byla poté pojmenována „A rozpustná v tucích“. Krátce nato bylo zjištěno, že žluté karoteny přítomné v rostlinných extraktech mají podobné nutriční vlastnosti, takže se předpokládalo, že tato karotenoidní frakce by mohla metabolismem dát vzniknout bioaktivní formě vitaminu A rozpustného v tucích, dnes nazývané vitamin A v živočišných tkáních.

Ve stravě jsou dva různé typy vitaminu A:
Retinoid: biologicky dostupná forma vitamínu A nacházející se v živočišných produktech, jako je hovězí maso, ryby, drůbež a mléčné výrobky.
Karotenoid: provitamin A, který se nachází v zeleninové potravě, jako je ovoce a zelenina. Nejběžnějším typem provitaminu A je beta-karoten. 

Dávkování:
kalibrovanou odměrkou (kapátkem) 0,5ml denně, nejlépe ráno pod jazyk 0,5ml 
Nepřekračujte doporučenou denní dávku.
Dávka 0,5 ml / % RHP
B-carotene 4,8 mg / 100 %
* RHP - referenční hodnota příjmu

Balení :
30ml - dávka na 2 měsíce 

Expirace:
01/2025

Složení :
panenský olivový olej, B - carotene 30% (kukuřičný olej, b-carotene, dl-a-tocopherol), antioxidant (50 % směs tokoferolů)

Upozornění :
Není určeno jako náhrada pestré stravy. 
Není určeno pro těhotné a kojící ženy, děti do 3 let.
Skladujte na suchém a chladném místě při teplotě do 30°C v uzavřeném obalu.
Ukládat mimo dosah dětí. Bez konzervačních prostředků a barviv. 

 

 

Informace o značce Marnys: Firma MARNYS byla založena v roce 1968, výrobou přírodních produktů se zabývá od roku 1975.  V současné době se laboratoře firmy MARNYS řadí mezi nejlépe vybavené laboratoře na výrobu doplňků stravy, přírodní kosmetiky a ekologicky certifikovaných výrobků ve Španělsku. Všechny produkty jsou vyráběny za nejpřísnějších podmínek podle výrobních předpisů GMP a přísných opatření a stanovených postupů a požadavků španělského ministerstva zdravotnictví.

Typ produktu Doplněk stravy

Lidé s tímto produktem také nakoupili