Marnys Tekutý vitamin A 30 ml

Původní cena 178 Kč
Vaše nákupní cena
Ušetříte
31 Kč
147 Kč (128 Kč bez DPH)
Skladem

Čistý tekutý vitamín bez přídatných látek. Nezatěžuje žaludek. Jedna z nejúčinějších forem vstřebání sliznicí dutiny ústní

Články o vitamínech Tekuté vitamíny Zázraky umí i vitamíny  Přispívá k udržení normálního vidění.Vitamín A přispívá k udržení normální pokožky a sliznic.Přispívá k normálnímu metabolismu železa.Vitamín A přispívá k normální funkci imunitního systému.Účastní se procesu diferenciace buněk. Co je… Více

Kód: MN435
EAN: 8410885073884
Výrobce: Marnys Španělsko
Doporučit známému Dotaz na produkt Přidat do wishlistu

Přispívá k udržení normálního vidění.
Vitamín A přispívá k udržení normální pokožky a sliznic.
Přispívá k normálnímu metabolismu železa.
Vitamín A přispívá k normální funkci imunitního systému.
Účastní se procesu diferenciace buněk.

Co je vitamín A a proč je nezbytný ve stravě?
Vitamin A byl objeven na počátku 20. století ze studií o účincích diet vyrobených z purifikovaných zdrojů bílkovin a sacharidů (jako je kasein a rýžová mouka) na růst a přežití mladých potkanů. Vědci pozorovali, že se růst zastavil a zvířata uhynula, pokud nebyla strava doplněna máslem, rybím tukem nebo kvantitativně menší frakcí rozpustnou v éteru extrahovanou z těchto látek, mléka nebo masa. Neznámá látka byla poté pojmenována „A rozpustná v tucích“. Krátce nato bylo zjištěno, že žluté karoteny přítomné v rostlinných extraktech mají podobné nutriční vlastnosti, takže se předpokládalo, že tato karotenoidní frakce by mohla metabolismem dát vzniknout bioaktivní formě vitaminu A rozpustného v tucích, dnes nazývané vitamin A. v živočišných tkáních.

Nedostatek vitaminu A ve stravě způsobuje onemocnění z nedostatku. Vitamin A je rozpustný v tucích a ukládá se v játrech.

Ve stravě jsou dva různé typy vitaminu A:

Retinoid: biologicky dostupná forma vitamínu A nacházející se v živočišných produktech, jako je hovězí maso, ryby, drůbež a mléčné výrobky.
Karotenoid: provitamin A, který se nachází v zeleninové potravě, jako je ovoce a zelenina. Nejběžnějším typem provitaminu A je beta-karoten.

  •  Dávkování :

kalibrovanou odměrkou (kapátkem) 0,5ml denně, nejlépe ráno pod jazyk 0,5ml 
Nepřekračujte doporučenou denní dávku.

Dávka 0,5 ml / % RHP
B-carotene 4,8 mg / 100 %
* RHP - referenční hodnota příjmu

  • Balení :

30ml - dávka na 2 měsíce 

  • Složení :

panenský olivový olej, B - carotene 30% (kukuřičný olej, b-carotene, dl-a-tocopherol), antioxidant (50 % směs tokoferolů)

Upozornění :
Není určeno jako náhrada pestré stravy. 
Není určeno pro těhotné a kojící ženy, děti do 3 let.
Skladujte na suchém a chladném místě při teplotě do 30°C v uzavřeném obalu.
Ukládat mimo dosah dětí. Bez konzervačních prostředků a barviv. 

  • Informace o značce Marnys

Firma MARNYS byla založena v roce 1968, výrobou přírodních produktů se zabývá od roku 1975.  V současné době se laboratoře firmy MARNYS řadí mezi nejlépe vybavené laboratoře na výrobu doplňků stravy, přírodní kosmetiky a ekologicky certifikovaných výrobků ve Španělsku. Všechny produkty jsou vyráběny za nejpřísnějších podmínek podle výrobních předpisů GMP a přísných opatření a stanovených postupů a požadavků španělského ministerstva zdravotnictví.

Typ produktu Doplněk stravy

Lidé s tímto produktem také nakoupili