Marnys Mag Vital 220 ml

Původní cena 321 Kč
Vaše nákupní cena
Ušetříte
84 Kč
237 Kč (212 Kč bez DPH)
Není skladem

Ztrojnásobte účinky hořčíku ve svalech a kostech Obsahuje hořčík a vitamín B6 pro vaše svaly a syntézu bílkovin

MARNYS® Mag Vital je unikátní kombinace tří zdrojů hořčíku (citrát, síran a pidolát hořečnatý) a vitaminu B6, který usnadňuje pohybový aparát a nervový výkon. Hořčík se vstřebává v celém střevním traktu, ale místo maximálního vstřebávání (90 %) je v tenkém střevě (jejunum a ileum). Kombinace… Více

Kód: MNV226
EAN: 8410885078469
Výrobce: Marnys Španělsko
Doporučit známému Dotaz na produkt Přidat do wishlistu

MARNYS® Mag Vital je unikátní kombinace tří zdrojů hořčíku (citrát, síran a pidolát hořečnatý) a vitaminu B6, který usnadňuje pohybový aparát a nervový výkon.

Hořčík se vstřebává v celém střevním traktu, ale místo maximálního vstřebávání (90 %) je v tenkém střevě (jejunum a ileum). Kombinace citrátu, síranu a hořečnatého pidolátu v MARNYS® Mag Vital umožňuje absorpci solí hořčíku vyšší než 85 % a zlepšený profil gastrointestinální tolerance [Coudray (2005); Ranade (2001)].

MARNYS® Mag Vital a neuvěřitelné působení jeho složek ztrojnásobují vlastnosti hořčíku, protože:

Hořčík přispívá k normální funkci svalů a udržování kostí (EFSA).
Hořčík přispívá k rovnováze elektrolytů v těle (EFSA).
Vitamin B6 a hořčík ve složení MARNYS® Mag Vital přispívají k normální funkci nervového systému a ke snížení míry únavy a vyčerpání (EFSA).
Vitamin B6 přispívá k normálnímu energetickému metabolismu (EFSA).
Hořčík a vitamín B6 přispívají k normální syntéze bílkovin a jejich metabolismu (EFSA).
Hořčík se účastní procesu buněčného dělení (EFSA).

Co je hořčík?
Hořčík je minerál, který se nachází v našem těle a je čtvrtým nejrozšířenějším. Dospělí lidé obsahují v těle 25 g hořčíku, 35 % se nachází ve svalech a měkkých tkáních a zbývajících 65 % v kostní tkáni.

Hořčík se mimo jiné podílí na více než 300 enzymatických reakcích, energetickém metabolismu, produkci bílkovin a svalové kontrakci. Hořčík se úzce podílí na udržování rovnováhy buněčných elektrolytů prostřednictvím svého spojení se sodíkem, draslíkem a vápníkem.

Většina zelené zeleniny, luštěnin, hrách, fazole a ořechy jsou bohaté na hořčík, stejně jako některé korýše, koření a mouka ze sójových bobů, z nichž všechny obvykle obsahují více než 500 mg/kg čerstvé hmotnosti.

Hořčík a svaly
Sval se skládá z vláken, která jsou vysoce inervována nervovým systémem a jejich kontrakce jsou způsobeny elektrickým signálem, který „stimuluje“ svalové buňky, což spouští řadu biochemických procesů, ve kterých je zapojeno několik minerálů, z nichž nejdůležitější jsou vápník a Hořčík. Vápník je zodpovědný za svalovou kontrakci a hořčík antagonizuje jeho účinky, to znamená, že aktivita hořčíku umožňuje svalu relaxovat.

Nervový okruh je tedy zodpovědný za řízení svalové kontrakce, určování počtu, sekvence a síly svalové kontrakce. Existují dvě hlavní příčiny svalové únavy: omezení ve schopnosti nervu generovat trvalý signál (neurální únava) a snížená schopnost svalového vlákna stahovat se (metabolická únava).

Svalová únava je definována jako snížená produkce síly nebo výkonu v reakci na kontraktilní aktivitu. Svalová tkáň se zotavuje a regeneruje během odpočinku, spánku a po cvičení. Abyste se vyhnuli svalové únavě, je velmi důležité udržovat hydrataci, mít dobrou stravu, necvičit příliš dlouho a s vysokou intenzitou a užívat doplňky před a po každém tréninku.


MARNYS® Mag Vital je doplněk stravy určený pro lidi, kteří rádi sportují denně, více či méně intenzivně, a kteří přemýšlejí o svém pohybovém výkonu, ať už kvůli svým sportovním návykům, nebo kvůli věku. Je také ideální pro jedince, kteří si chtějí zachovat své nervové funkce, a také pro ty, kteří chtějí zmírnit únavu a únavu optimalizací svého metabolismu.

Jednodávková pitná lahvička MARNYS® Mag Vital je inovativní a pohodlný formát, protože usnadňuje snadné podávání a přepravu.

Složení MARNYS® Mag Vital je vhodné pro vegany.

Dávkování:
Užívejte 1 lahvičku (11 ml) denně. Před použitím protřepejte.

Složení:
Deionizovaná voda, fruktóza, síran hořečnatý, L-pidolát hořečnatý, citrát hořečnatý, příchutě, pirydoxin hydrochlorid (vitamín B6), konzervant a sukralóza.

Balení:
20 x 11ml 

Upozornění:
Doplněk stravy.
Začněte s malými dávkami, abyste určili toleranci.
Nepoužívejte při alergii na včelí produkty.
Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
Není určeno jako náhrada pestré stravy.
Není určeno pro těhotné a kojící ženy, děti do 3 let.
Ukládejte mimo dosah dětí.
Skladujte na suchém místě při teplotě do 30°C v uzavřeném obalu.

 

  • Informace o značce Marnys
    Firma MARNYS byla založena v roce 1968, výrobou přírodních produktů se zabývá od roku 1975. V současné době se laboratoře firmy MARNYS řadí mezi nejlépe vybavené laboratoře na výrobu doplňků stravy, přírodní kosmetiky a ekologicky certifikovaných výrobků ve Španělsku. Všechny produkty jsou vyráběny za nejpřísnějších podmínek podle výrobních předpisů GMP a přísných opatření a stanovených postupů a požadavků španělského ministerstva zdravotnictví.