TianDe Fyto-sprej s propolisem pro svěží dech

Vaše nákupní cena
280 Kč (231 Kč bez DPH)
Externí sklad

Pociťte dech sibiřské tajgy! Fytosprej bojuje proti příčinám vzniku nepříjemného pachu a problémům dutiny ústní - proti bakteriím. Nemaskuje problém, ale den za dnem zlepšuje stav dásní a ústní sliznice. Tento prostředek účinkuje efektivně díky složce 100% přírodního propolisu.

Propolis je známý svými antibakteriálními a regeneračními vlastnostmi. Pro zesílení účinků sprej obsahuje parchu saflorovitou (maralí kořen) a bergénii. Fytosprej je vhodný nejen pro osvěžení dechu, ale i pro odstranění příčiny nepříjemného zápachu. NEOBSAHUJE alkohol, je vyroben na vodní bázi!… Více

Kód: 65901
Výrobce: TianDe
Doporučit známému Dotaz na produkt Přidat do wishlistu

Propolis je známý svými antibakteriálními a regeneračními vlastnostmi. Pro zesílení účinků sprej obsahuje parchu saflorovitou (maralí kořen) a bergénii. Fytosprej je vhodný nejen pro osvěžení dechu, ale i pro odstranění příčiny nepříjemného zápachu. NEOBSAHUJE alkohol, je vyroben na vodní bázi! Díky pohodlnému rozstřikovači vám přípravek vydrží dlouho. Vystačí přibližně na 250 vstřiků.

  • Propolis

- má antiseptické účinky – zamezuje množení choroboplodných bakterií v dutině ústní

- rychle napomáhá odstranění zánětů, má hojivé účinky

- silné přírodní anestetikum – je schopen dočasně výrazně snížit bolestivost zubů

  • Parcha 

– má příjemně nasládlou chuť, na dásně působí tonizačně

  • Bergénie 

– má protizánětlivé, hojivé a baktericidní účinky

Propolis je zvláštní látka, kterou produkují včely. Má jedinečné složení, které není podobné žádné jiné látce, a neméně jedinečné vlastnosti.

Ve skutečnosti jde o „včelí lepidlo“, látku, kterou produkují včelí dělnice. Propolis plní v úlu určité funkce, včetně:

- dezinfekce plástve, udržování sterility ve včelím obydlí;

- obalování cizorodých, potenciálně nebezpečných předmětů, které se dostanou do úlu.

Propolis má velmi složité chemické složení. Obsahuje 16 tříd organických látek. Skládá se z různých pryskyřic, olejů, alkoholů, bílkovin, ale také vosku, pylu, vitamínů, cukru a dalších složek. Propolis má jedinečnou vlastnost - dokonce i po zpracování za vysokých teplot nemění své kvality. To umožňuje z něj vyrábět širokou škálu produktů.

Díky jedinečnému složení „včelího lepidla“ vede použití preparátů s tímto včelím výrobkem k výraznému snížení pravděpodobnosti vzniku zubního kazu. Tato přírodní látka se také používá jako lokální anestetikum při léčbě dutiny ústní, dásní a zubů. Propolis je velmi účinný při odstraňování nepříjemného zápachu z úst.

Parcha je endemitem jižní Sibiře, roste pouze tam. Je to cenná léčivá rostlina, která je uznávána i oficiální medicínou, protože má mnoho zdraví prospěšných vlastností: tonizuje, povzbuzuje, celkově posiluje a stimuluje.  Kromě toho má příjemně nasládlou chuť a tonizuje dásně.

Výtažek z bergénie se odpradávna používá k výplachům úst při stomatitidě, zánětech jazyka a dásní, při kvasinkových infekcích sliznice dutiny ústní, při parodontóze nebo bolesti v krku. Je získáván z rostliny s botanickým názvem bergénie tučnolistá. V 18. století ji popsal a pojmenovat proslulý švédský lékař Carl Linné, jemuž byla poslána z Petrohradu. Do hlavního města Ruska se rostlina dostala ze Sibiře, kde byla po staletí používána v lidové medicíně.

 Bergénie, jak už bylo řečeno, bývá lidově často nazývána mongolským čajem. Tak jako většina léčivých rostlin má z chemického hlediska komplikované složení, ve kterém nejdůležitější místo zaujímají třísloviny, glykosidy, fytoncidy, glukóza, sacharóza, kyselina askorbová, železo, mangan a měď.

  • Objem:

50 ml

Lidé s tímto produktem také nakoupili