OLIMPEX trading Shark - žraločí chrupavka Forte 250 tablet

Původní cena 1 280 Kč
Vaše nákupní cena
Ušetříte
300 Kč
980 Kč (875 Kč bez DPH)
Skladem

Žraločí chrupavka chrání kosti, klouby a vazivové tkáně před poškozením a degenerací. S přibývajícím věkem naše tělo není schopno dostatečně rychle regenerovat poškozené měkké tkáně (chrupavky, vazy a šlachy) a zároveň s věkem dochází k ubývání kostní hmoty. V průběhu času může tento stav u měkkých tkání způsobit záněty a chronické bolesti, u kostí pak jejich křehkost a náchylnost ke zlomeninám (i tříštivým - při pádech apod.). Proto je nutno tělo zásobovat minerály na podporu zdraví chrupavek a kloubů a udržení pevnosti kostí. Jako přírodní produkt je možné užívat dlouhodobě, na rozdíl od synteticky vyráběných doplňků stravy a léků

Žraločí chrupavka chrání kosti, klouby a vazivové tkáně před poškozením a degenerací. S přibývajícím věkem naše tělo není schopno dostatečně rychle regenerovat denně opotřebovávané měkké tkáně (chrupavky, vazy a šlachy) a zároveň s věkem dochází k ubývání kostní hmoty. V průběhu času může tento… Více

Kód: 1305
EAN: 8594004011305
Výrobce: OLIMPEX trading s.r.o.
Doporučit známému Dotaz na produkt Přidat do wishlistu

Žraločí chrupavka chrání kosti, klouby a vazivové tkáně před poškozením a degenerací. S přibývajícím věkem naše tělo není schopno dostatečně rychle regenerovat denně opotřebovávané měkké tkáně (chrupavky, vazy a šlachy) a zároveň s věkem dochází k ubývání kostní hmoty. V průběhu času může tento stav u měkkých tkání způsobit záněty a chronické bolesti kloubů, u kostí pak jejich křehkost a náchylnost ke zlomeninám (i tříštivým - při pádech apod.). Proto je nutno tělo zásobovat minerály na podporu zdraví chrupavek a kloubů a udržení pevnosti kostí.

Žraločí chrupavka obsahuje chondroitin sulfát, mucopolysacharidy, soli vápníku a enzymy. Obsah vápníku a fosforu ve vhodném poměru 2:1 je zde vázán v organické formě, čímž je lépe využitelný pro organismus než přírodní minerály.

JAKÝ JE ROZDÍL MEZI GLUKOSAMINEM A CHONDROITINEM

Glukosamin i chondroitin jsou přirozené stavební prvky tkání našeho těla, zejména chrupavky a pouzdra, které ji obklopuje. Oba se skládají z jednotek obsahujících cukry a aminokyseliny, které synergicky působí na podporu integrity tkáně, pružnosti, pohyblivosti.

Schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU:

Vápník (fosforečnan vápenatý)- Je potřebný pro normální růst a vývin kostí u dětí. Přispívá k normální srážlivosti krve. Přispívá k normálnímu energetickému metabolismu. Přispívá k normální činnosti svalů. Přispívá k normální funkci nervových přenosů. Přispívá k normální funkci trávicích enzymů. Podílí se na procesu dělení a specializace buněk. Je potřebný pro udržení normálního stavu kostí. Je potřebný pro udržení normálního stavu zubů.

Obsahuje: 7% glucosamin sulfát, 12% chondroitin sulfát, 18% glycosaminoglycanlátky, které jsou součástí léků na artrozu.

Dále obsahuje: 8% fosfor, 14% vápník - minerály nezbytné pro prevenci osteoporozy. 

Čistě přírodní produkt s obsahem žraločí chrupavky - 440mg / 1 obdukovaná tableta.

Pro lidský organismus je výhodnější dostávat žraločí chrupavku v tabletách než tobolkách. Tobolky se rozpouštějí v žaludku v jeho kyselém prostředí a specifické bílkoviny chrupavky jsou tak degradovány na aminokyseliny. Přitom pro účinné využití chrupavky je třeba, aby se rozkládala až v tenkém střevě, aby došlo k úplnému vstřebání peptidů a proteinů. Průchod do nižších partií trávícího systému zaručují pouze obdukované tablety. Nedochází tak k podráždění žaludeční stěny, na rozdíl od syntetických přípravků. Ideální poměr organického vápníku a fosforu v poměru 2:1 je lépe vstřebatelný než běžné minerály. Dlouhodobé užívání bez vedlejších účinků.

Shark je jediný preparát ze žraločí chrupavky od českého výrobce v tabletách. Jeho výroba je patentově chráněna včetně ochranné známky Shark.

Dávkování: 2-3 tablety 2x denně. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. 

Balení: 250 tablet

Expirace: 03/2026

Obsah účinné látky v 1 tabletě: 440 mg žraločí chrupavka

Složení 1 tablety (750mg): 440 mg žraločí chrupavka, 308 mg nemléčná sójová směs, 2 mg stearan hořečnatý

Kontraindikace: Nepoužívat po chirurgickém zákroku nebo zlomeninách kostí až do úplného zhojení. Nepodávat po infarktu myokardu a při těžké formě anginy pectoris. Nepodávat dětem do 12 let, nutno posoudit ošetřujícím lékařem. Při vysokých dávkách chrupavky může dojít k říhání, nebo pocitům nevolnosti. Toto lze ovlivnit podáváním ihned po jídle.

Upozornění: Není určeno jako náhrada pestré stravy.  Není určeno pro těhotné a kojící ženy, děti do 3 let. Skladujte na suchém a chladném místě při teplotě do 25°C v uzavřeném obalu. Ukládat mimo dosah dětí. Bez konzervačních prostředků a barviv.

 
Energetická hodnota 1325kJ (315kcal/100g)
Typ produktu Doplněk stravy

Lidé s tímto produktem také nakoupili