Marnys VIT C 1000 - lipozomální vitamín C 20x10 ml

Vaše nákupní cena
489 Kč (437 Kč bez DPH)
Skladem

Liposomální vitamin C pro správnou funkci imunitního systému a ochraně buněk před oxidativním stresem

MARNYS® VIT-C 1000 je potravinový doplněk ve formě jednorázové pitné lahvičky, který obsahuje 1 000 mg liposomového vitamínu C (lipozomální vitamín C) pro podporu antioxidační aktivity a imunitní funkce. Ve srovnání se standardním doplňkem zajišťuje liposom nebo liposomální vitamin C zvýšení… Více

Kód: MNV430
EAN: 8470002008397
Výrobce: MARNYS Španělsko
Doporučit známému Dotaz na produkt Přidat do wishlistu

MARNYS® VIT-C 1000 je potravinový doplněk ve formě jednorázové pitné lahvičky, který obsahuje 1 000 mg liposomového vitamínu C (lipozomální vitamín C) pro podporu antioxidační aktivity a imunitní funkce.

Ve srovnání se standardním doplňkem zajišťuje liposom nebo liposomální vitamin C zvýšení hladiny vitamínu C v krvi o více než 50%.
Toto zvýšení má za následek vyšší účinnost a nastává díky jedinečné formulaci MARNYS® VIT-C 1000.
Jeho fosfolipid umožňuje vstřebávání ve střevě, čímž chrání žaludeční kyseliny před degradací obsahu vitamínu C 1,2.

MARNYS® VIT-C 1000 je jediným doplňkem na trhu, který nabízí exkluzivní liposom vitamínu C ve formě jednodávkové tekuté lahvičky s pokročilou technologií uvolňování.
Tato jedinečná formulace poskytuje vysokou stabilitu a vynikající biologickou dostupnost.
Posiluje imunitní systém během běžných zimních nachlazení a sezónních změn. 

ZÁŘIVÁ PLEŤ S VITAMÍNEM C


Pravděpodobně jste slyšeli o mnoha vlastnostech vitamínu C v našem těle.
Nejznámější z nich je bezesporu jeho role v našem imunitním systému a obraně, protože tento vitamín přispívá k jeho normální funkci.
Věděli jste však, že hraje roli i v dobrém stavu naší pleti?
Kromě své důležité role v imunitním systému je vitamín C nezbytný v mnoha buněčných procesech v těle díky svému antioxidačnímu působení.
Tento vitamín je tedy důležitý v procesech, jako je biosyntéza kolagenu v kůži, ale také v kostech, chrupavkách a krevních cévách. Je tedy evidentní, že tento vitamín se stal velmi úspěšným díky svému použití v kosmetických přípravcích, ale vitamín C je živina, kterou bychom měli denně přijímat prostřednictvím stravy, protože si jej naše tělo neumí vyrobit.

Vitamin C
Přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév
Přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci kostí
Přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci chrupavek
Přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci dásní
Přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci kůže
Přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci zubů
Přispívá k normálnímu energetickému metabolismu
Přispívá k normální činnosti nervové soustavy
Přispívá k normální psychické činnosti
Přispívá k normální funkci imunitního systému
Přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem
Přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání
Přispívá k regeneraci redukované formy vitaminu E
Zvyšuje vstřebávání železa
Přispívá k udržení normální funkce imunitního systému během intenzivního fyzického výkonu a po něm

 

Složení: Voda, sodná sůl kyseliny askorbové (vitamín C), koncentrát pomerančového džusu, aromata, regulátor kyselosti (kyselina citronová), emulgátory (fosfatidylcholin, polysorbát 20), konzervant (sorban draselný), zahušťovadlo (gellanová guma), sladidlo (sukralóza), barvivo (beta-karoten).

AKTIVNÍ SLOŽKY V JEDNÉ DÁVCE                                 %DDD
Vitamin C 1000 mg                                                              1250
%DDD (doporučená denní dávka)

Dávkování: 1 lahvička denně před snídaní. Před použití dobře protřepejte.

Balení: 20 lahviček x 10 ml

Expirace: 02/2026
 

Vlastnosti vitamínu C
Vitamin C je vitamin rozpustný ve vodě a životně důležitý prvek antioxidační sítě v těle. Kromě toho se podílí na biosyntéze kolagenu, nezbytného pro správné fungování nervového systému, spolu s metabolismem cholesterolu za vzniku žlučových kyselin.

Po požití je následná biologická dostupnost vitaminu C stanovena hlavně intestinální absorpcí a vlivem renální eliminace. Vitamin C je chemicky aktivní a vysoce nestabilní látka, která je ovlivněna většinou faktory prostředí, jako je teplota, pH, světlo a hladina kyslíku. Rovněž vykazuje značnou variabilitu ve vodných roztocích. Ve snaze zlepšit stabilitu a biologickou dostupnost vitamínu C se laboratorní zprávy zaměřily na různé formulační strategie, včetně liposomů.

Co jsou liposomy?
Liposomy jsou duté mikroskopické sférické vesikuly, složené ze dvou vrstev lipidů nebo mastných kyselin. Hlavními složkami liposomů jsou amfipatické fosfolipidy, tj. molekuly se stranou rozpustnou v tucích a stranou rozpustnou ve vodě. Fosfolipidové vlastnosti dávají liposomům jedinečné vlastnosti, jako je schopnost se samy uzavřít ve vodném médiu. Významně z nich činí ideální nosný systém pro aplikace v různých oblastech, jako je jídlo, kosmetika a farmaceutika.

Proč užívat liposom vitamínu C?
Užívání vitamínu C zapouzdřeného v liposomech je jednou z možností, jak zlepšit stabilitu hladin vitamínu C v lidském organismu. Podávání doplňku s charakteristicky pomalým nebo regulovaným absorpčním vzorcem, jako je vitamin C, se může zrychlit, pokud je zapouzdřeno v lipozomu. V laboratoři vykazoval vitamín C začleněný do liposomů poločas přibližně 100 dnů, v porovnání s poločasem rozpadu pouhých 18 dnů pro čistý roztok vitamínu C při 4 ° C.

Zapouzdření vitaminu C do liposomů tedy urychluje jeho absorpci v těle a současně zajišťuje zvýšenou biologickou dostupnost díky trvalé koncentraci v krvi. Působí také jako vysoce účinný antioxidant chránící mozkové a jaterní tkáně. Obecně jsou zapouzdřené vitaminy mnohem stabilnější a pomáhají minimalizovat škodlivou oxidaci působením UV záření.

Reference: Davis, 2016; Duconge, 2008; Maherani, 2011

Upozornění :
Není určeno jako náhrada pestré stravy.
Není určeno pro těhotné a kojící ženy, děti do 3 let.
Skladujte na suchém a chladném místě při teplotě do 30°C v uzavřeném obalu.Ukládat mimo dosah dětí. Bez konzervačních prostředků a barviv.

  • Informace o značce Marnys

Firma MARNYS byla založena v roce 1968, výrobou přírodních produktů se zabývá od roku 1975. V současné době se laboratoře firmy MARNYS řadí mezi nejlépe vybavené laboratoře na výrobu doplňků stravy, přírodní kosmetiky a ekologicky certifikovaných výrobků ve Španělsku. Všechny produkty jsou vyráběny za nejpřísnějších podmínek podle výrobních předpisů GMP a přísných opatření a stanovených postupů a požadavků španělského ministerstva zdravotnictví.

 

Lidé s tímto produktem také nakoupili