MARNYS VisionHelp Hydra 30 cps

Vaše nákupní cena
529 Kč (472 Kč bez DPH)
Skladem

MARNYS® VISIONHELP-HYDRA, díky kombinaci svých složek, hluboce a trvale hydratuje sliznici oka.

MARNYS® VISIONHELP-HYDRA, díky kombinaci svých složek, hluboce a trvale hydratuje sliznici oka. Tvorbě slz v očích je klíčová pro udržení struktury a funkce vidění. Zdravý slzný film obsahuje směs lipidů, vodných roztoků a mucinu. Lipidy zabraňují odpařování a stabilizují slzný film; vodní vrstva… Více

Kód: MN822
EAN: 8470002020948
Hmotnost: 30
Výrobce: MARNYS Španělsko
Doporučit známému Dotaz na produkt Přidat do wishlistu

MARNYS® VISIONHELP-HYDRA, díky kombinaci svých složek, hluboce a trvale hydratuje sliznici oka.

Tvorbě slz v očích je klíčová pro udržení struktury a funkce vidění. Zdravý slzný film obsahuje směs lipidů, vodných roztoků a mucinu. Lipidy zabraňují odpařování a stabilizují slzný film; vodní vrstva poskytuje důležité živiny (včetně antioxidantů), pomáhající také odstraňovat nečistoty a zvlhčovat povrch oka; mucin poskytuje měkkou hydrofilní bariéru na epitelu rohovky aby zvlhčil povrch oka a chránil jej před vysoušením.

Složky v VISIONHELP HYDRA poskytují následující výhody:

Omega 3 bohatý rybí olej (50% DHA a 12% EPA). DHA přispívá k udržení normálního vidění (EFSA).
Standardizovaný extrakt z Maqui (Aristotelia chilensis), jehož obsah anthokyaninů, zejména delphinidinu, má antioxidantovou a pozitivní aktivitu na vodní vrstvu oka. Italský seznam botaniky uznává antioxidantovou vlastnost Maqui.
Mikrořasy Tretaselmis chui, které přirozeně obsahují mnoho super-antioxidantů.
Beta-karoteny (minimální obsah 30%), které jsou prekurzory vitaminu A. Vitamin A přispívá k udržení normálních sliznic a normálního vidění (EFSA).
Včelí vosk bohatý na mastné kyseliny, který má hydrofobní ochranné vlastnosti.
MARNYS® VISIONHELP-HYDRA je vynikajícím doplňkem stravy pro dospělé, kteří chtějí zvlhčit oblast oka a udržovat funkci zraku.

Jaké prvky tvoří povrch oka?
Oční povrch (rohovka, spojivka, přídatné slzné žlázy), Meibomovy žlázy (specifické mazové žlázy okraje víčka), hlavní slzná žláza a inervace mezi nimi tvoří funkční jednotku.

Jak je v oku produkována vlhkost?
Vlhkost v oku je zásadní z optických a fyziologických důvodů, která je udržována lipidy, vodným humorem a slizovými sekrecemi. Slzný film je definován jako interagující hydratovaný gel mucinu, přičemž lipidy nejsou přítomny pouze na povrchu slzného filmu, ale také jsou spojeny s proteiny, které jsou rozloženy po celém gelu. Lipidy brání odpařování a stabilizují slzný film, a porucha sekrece lipidů vede k zvýšenému odpařování a destabilizaci slzného filmu. Vodní vrstva tvoří většinu slzného filmu a dodává důležité živiny a kyslík avaskulární rohovce, pomáhá v odstraňování metabolických odpadů a nečistot, chrání oční povrch tím, že obsahuje enzymy a bakteriolytické proteiny a poskytuje vlhkost očnímu povrchu. Mucin vytváří měkkou hydrofilní bariéru na epiteliu rohovky pro zvlhčení očního povrchu a ochranu před dehydratací.

__LEERMAS__

Co jsou Meibomovy žlázy?
Jedná se o žlázy umístěné na okrajích víček, které produkují a sekretují meibum, olejovou látku, jež pomáhá stabilizovat slzný film a je sekretována ve větším množství s každým mrknutím. Meibum se skládá zhruba ze 77% vosků a sterolů, 8% fosfolipidů a 9% diglyceridů a triglyceridů a uhlovodíků u zdravých osob.

Jaká je role Omega 3 a antioxidantů ve funkci oka?
Lidské oko je neustále vystaveno slunečnímu a umělému světlu. Povrch oka a rohovka chrání ostatní oční tkáně a jsou silně vystaveny oxidačnímu stresu způsobeného environmentálními faktory. Exogenní zdroje ROS, jako jsou ultrafialové světlo, viditelné světlo, ionizující záření, chemoterapie a environmentální toxiny, přispívají k oxidačnímu poškození v očních tkáních.

Důležitá biologická úloha omega-3 mastných kyselin se projevuje jejich rolí v strukturální a funkční integritě buněčných stěn (ve formě fosfolipidů), s osobním odkazem na nervový systém, sítnici, mezi ostatními, a také prostřednictvím lokální regulace hormonů, které regulují zánětlivé prvky, viskozitu a vazokonstrikční procesy.

Slzná tekutina obsahuje mnoho antioxidantů k ochraně očního povrchu proti některým radikálům, jako je kyselina askorbová, cystein, atd. Obsahuje také normální hladiny antioxidantních enzymů jako jsou SOD, glutathion peroxidáza, kataláza, a minerál vápník, které inhibují volné radikály ve slzném filmu. Skupina enzymů SOD je jedním z nejúčinnějších antioxidantních systémů a skládá se ze tří enzymů SOD1, SOD2 a SOD3. SOD1 je zodpovědná za 90% celkové aktivity SOD a je nalezena ve vysoké koncentraci ve všech tkáních.

Složení:  Rybí olej, koncentrát prášku z maqui berry (Aristotelia chilensis), lyofilizované mikrořasy Tetraselmis chuii, β-karoten a stabilizátor (včelí vosk).

Složení kapsle: želatina, sorbitol, glycerin, barvivo (černý oxid železa) a voda.

AKTIVNÍ LÁTKY NA KAPSLI
Rybí olej (Poskytuje 260 mg DHA) 520 mg
Maqui bobule (Aristotelia chilensis )* 30 mg
Mrazem sušené mikrořasy (Tetraselmis chuii ) 5 mg
β-Karoten 1 mg
* MaquiBright® normalizovaný výtažek z bobulí Aristotelia chilensis.

Dávkování: 1 kapsle denně.

Balení: 30 kapslí

Expirace:  3/2026

Upozornění:
Doplněk stravy. Není určeno jako náhrada pestré stravy. 
Není určeno pro těhotné a kojící ženy, děti do 3 let.
Skladujte na suchém a chladném místě při teplotě do 30°C v uzavřeném obalu.
Ukládat mimo dosah dětí. Bez konzervačních prostředků a barviv.