MARNYS Shiitake 30 tobolek

Vaše nákupní cena
449 Kč (401 Kč bez DPH)
Skladem

Přírodní zdroj vitamínů a minerálů. Houba pochází z východní Asie, v Orientu je vysoce ceněná pro své výživové účinky. Obsahuje vitamíny, B1, B2, B12, D2. Obsahuje zdraví prospěšné látky, řadí se mezi nejzdravější pokrmy na zemi. Hodnotný zdroj draslíku, zinku, fosforu, proteinů, calcia. Je bohatá na bílkoviny, polysacharidy.

Přírodní zdroj vitamínů a minerálů.Houba pochází z východní Asie, v Orientu je vysoce ceněná pro své výživové účinky.Obsahuje vitamíny, B1, B2, B12, D2. Co je Shiitake?Shiitake (Lentinus edodes) je celosvětově druhá nejpěstovanější jedlá houba s produkcí dosahující asi 2 milionů tun. Jeho japonský… Více

Kód: MN458
EAN: 8410885077974
Výrobce: MARNYS Španělsko
Doporučit známému Dotaz na produkt Přidat do wishlistu

Přírodní zdroj vitamínů a minerálů.
Houba pochází z východní Asie, v Orientu je vysoce ceněná pro své výživové účinky.
Obsahuje vitamíny, B1, B2, B12, D2.

Co je Shiitake?
Shiitake (Lentinus edodes) je celosvětově druhá nejpěstovanější jedlá houba s produkcí dosahující asi 2 milionů tun. Jeho japonský název je odvozen od stromu, na kterém roste, druhu kaštanu zvaného Shii (Castanopsis cuspidate) a houby (Take).

Shiitake, známá také jako „lesní maso“, je klubová houba patřící do čeledi Marasmiaceae z řádu Agaricales. Jeho plodné tělo má béžovou a hnědou čepici, je velmi jemné na dotek a může dosáhnout až 25 cm. Roste na rozkládající se hmotě, zejména na kaštanovém a dubovém dřevě, ale také na eukalyptu, buku nebo dubu cesmínovém v horských, teplých a vlhkých oblastech.

K čemu se shiitake tradičně používá?
Tato houba obsahuje vodu, bílkoviny, lipidy, sacharidy a také vitamíny a minerály. Je dobrým zdrojem vitamínů, zejména provitaminu D2 (ergosterol), který pod ultrafialovým (UV) světlem a teplem produkuje kalciferol (vitamín D3). Ve východní tradici je Shiitake považováno za jídlo, které podporuje obranyschopnost těla.

Jak užívat Shiitake?
Mezi doplňky stravy s Shiitake, které v současné době existují na trhu, vyniká Shiitake v kapslích nebo rostlinných kapslích. Můžete si také koupit čerstvé shiitake (Lentinus edodes) a připravit lahodné recepty, vždy mějte na paměti, že houby musíte během noci hydratovat, poté je očistit a odstranit „nohu“, protože je velmi vláknitá.

Co jsou beta-glukany?
Beta-glukany (β-glukany) jsou vysoce rozvětvené sacharidy (cukry), které se nacházejí v buněčných stěnách bakterií, hub, kvasinek, řas, lišejníků a rostlin, jako je oves a ječmen. Betaglukany jsou pro své zajímavé vlastnosti předmětem intenzivního vědeckého výzkumu.

Složení: Shiitake 400mg*. (Lentinus edodes extrakt prášku). *Organické složky získané v souladu s normami pro Ekologické zemědělství.


Dávkování: 1 tobolka denně na lačno. Nepřekračujte doporučenou denní dávku.

Balení: 30 tobolek

Expirace:  01/2027


Informace o značce: Firma MARNYS byla založena v roce 1968, výrobou přírodních produktů se zabývá od roku 1975. V současné době se laboratoře firmy MARNYS řadí mezi nejlépe vybavené laboratoře na výrobu doplňků stravy, přírodní kosmetiky a ekologicky certifikovaných výrobků ve Španělsku. Všechny produkty jsou vyráběny za nejpřísnějších podmínek podle výrobních předpisů GMP a přísných opatření a stanovených postupů a požadavků španělského ministerstva zdravotnictví.

Upozornění :

Není určeno jako náhrada pestré stravy.
Není určeno pro těhotné a kojící ženy, děti do 3 let.
Skladujte na suchém a chladném místě při teplotě do 25°C v uzavřeném obalu.
Ukládat mimo dosah dětí. Bez konzervačních prostředků a barviv. 

Nutriční hodnoty 1 tobolka
Energetická hodnota 1,657 kcal (4,021 kJ)
Sacharidy 0,271 g
Bílkoviny 0,113 g
Tuky 8 mg mg
Typ produktu Doplněk stravy