MARNYS Pregnamar Plus 60 cps

Vaše nákupní cena
569 Kč (508 Kč bez DPH)
Skladem

MARNYS® PREGNAMAR PLUS je doplněk stravy speciálně formulovaný tak, aby poskytoval vysoký obsah DHA před početím a během těhotenství, podporující pohodu matky a dítěte. Obsahuje také výběr vitamínů a minerálů, které doplňují stravu pro optimalizaci těhotenství a období před ním.

MARNYS® PREGNAMAR PLUS je doplněk stravy speciálně formulovaný tak, aby poskytoval vysoký obsah DHA před početím a během těhotenství, podporující pohodu matky a dítěte. Obsahuje také výběr vitamínů a minerálů, které doplňují stravu pro optimalizaci těhotenství a období před ním.   Složení produktu… Více

Kód: MN352A
EAN: 8470002008182
Hmotnost: 30
Výrobce: MARNYS Španělsko
Doporučit známému Dotaz na produkt Přidat do wishlistu

MARNYS® PREGNAMAR PLUS je doplněk stravy speciálně formulovaný tak, aby poskytoval vysoký obsah DHA před početím a během těhotenství, podporující pohodu matky a dítěte. Obsahuje také výběr vitamínů a minerálů, které doplňují stravu pro optimalizaci těhotenství a období před ním.

 

Složení produktu MARNYS® Pregnamar Plus významně podporuje pohodu matky a dítěte:

Omega 3: Příjem DHA* přispívá k normálnímu rozvoji mozku a zraku u plodu a kojícího dítěte (EFSA); také přispívá k normální funkci mozku a zraku (EFSA) pro matku. EPA*+DHA přispívá k normální funkci srdce (EFSA).
Vitamin B9 (kyselina listová) zvyšuje hladinu folátů u těhotných žen, což je při nízké hladině rizikový faktor pro vývoj vrozených vad neurální trubice u plodu (EFSA).
Vitamíny B3 (niacin) a B7 (biotin) přispívají k normální udržitelnosti sliznic a kůže (EFSA).
Vitamin B5 (pantotenová kyselina) přispívá k normálnímu mentálnímu výkonu a k produkci a metabolismu steroidních hormonů, vitamínu D a některých neurotransmiterů (EFSA).
Vitamin B6 (pyridoxin) přispívá k normální produkci cysteinu a metabolismu homocysteinu, ke snížení únavy a vyčerpání, a k regulaci hormonální aktivity (EFSA).
Vitamíny B2 (riboflavin) a B12 (kobalamin) přispívají k normálnímu výdejku energie z metabolismu, normální funkci nervového systému a normálnímu udržení červených krvinek; vitamin B2 navíc přispívá k normálnímu udržení zraku a normálnímu metabolizmu železa (EFSA).
Vitamin B1 (thiamin) přispívá k normální funkci srdce (EFSA).
Vitamíny C a E přispívají k ochraně buněk před oxidativním poškozením. Vitamin C také přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci kostí, krvinek, chrupavek, šlach, kůže a zubů, k normální funkci imunitního systému a zvyšuje vstřebávání železa (EFSA).
Minerály: Magnézium přispívá k normální funkci svalů a produkci bílkovin; Zinek přispívá k normální plodnosti a reprodukci; a Selen přispívá k normální funkci štitné žlázy (EFSA).
Vitamin D a minerál Vápník jsou nezbytné pro normální růst a vývoj kostí u dětí; navíc Vitamin D přispívá k normální funkci imunitního systému u dětí, a Vápník a Vitamin K přispívají k normální údržbě kostí (EFSA).
Minerály Železo, Jód a Měď přispívají k normální tvorbě červených krvinek a hemoglobinu, k normální produkci štítné žlázy hormonů a štítné žlázy funkci, a k normální pigmentaci vlasů a kůže, respektive (EFSA).
Beta-karoteny v MARNYS® Pregnamar Plus poskytují vitamin A.
MARNYS® Pregnamar Plus je vynikajícím doplňkem pro ty ženy, které chtějí doplnit svou stravu, ať už se připravují na těhotenství, jsou těhotné nebo kojí.

Původní formulace MARNYS® Pregnamar Plus zahrnuje měkké gelové kapsle pro rybí olej a tvrdé kapsle pro minerály a vitamíny. S technologií kapsulí s prodlouženým uvolňováním (ER), jejíž enteorocitní povlak chrání kapsuli před žaludečními kyselinami, což umožňuje její obsah uvolnit a absorbovat se ve střevě.

*DHA: kyselina dokosahexaenová; EPA: kyselina eikosapentaenová

MĚKKÁ GELATINOVÁ KAPSLE: PRODLOUŽENÉ UVOLENÍ (ER)
TVRDÁ VEGETARIÁNSKÁ KAPSLE: OMEGA 3 (DHA+EPA)
 

TĚHOTNENSTVÍ
 

NEZBYTNÉ VITAMÍNY A MINERÁLY

Těhotenství a strava

Zlepšení stravy matky před těhotenstvím podporuje prostředí před uhnízděním a tvorbou embrya, připravuje prostředí na podporu vývoje plodu a placenty.

Vyvážená strava matky před a během těhotenství je spojena s lepším zdravím plodu, vhodnější porodní váhou a vyššími mírami přežití matky a dítěte. Těhotenství a kojení jsou spojeny s důležitými metabolickými a fyziologickými změnami u matky, které zvyšují nutriční požadavky pro optimalizaci jak adaptace matky, tak vývoje plodu.

Early Nutrition Academy a Světová zdravotnická organizace provedly rozsáhlý a systematický přezkum úrovní příjmu Omega 3 během těhotenství. Obě organizace doporučují, aby těhotné ženy přijímaly dodatečný přísun 200-300mg kyseliny dokosahexaenové (DHA)/den.
Hodnota kyseliny listové při prevenci neurálních trubicových vad je dobře zavedena, přispívá ke struktuře a funkci nervového systému plodu, protože se podílí na tvorbě mozku a míchy a na neurovývoji. Neurální trubice se uzavírá 28. den gestace. Pokud se zcela neuzavře, otevření na dolním konci páteře způsobuje rozštěp páteře a větší defekt může způsobit anencefalii (úplné selhání mozku). Doporučení pro příjem kyseliny listové jsou 0,4mg kyseliny listové u žen v reprodukčním věku, k tomu strava bohatá na potraviny obsahující folát, a toto množství by mělo během těhotenství stoupnout na 0,6mg/den a během kojení na 0,5mg/den. Potraviny bohaté na folát zahrnují fazole, hrách, pomerančový džus a zelené listové zeleniny.
Minerály Hořčík, Zinek a Selen se nacházejí ve vysokých koncentracích v následujících potravinách: mořské plody, ryby, zelené zeleniny, semena luštěnin, ořechy, libové červené maso a celá zrna.

Složení:
Složení tvrdých kapslí: oxid hořečnatý, vitamin C, síran zinečnatý, mikrokrystalická celulóza, vitamin K2, β-karoten, niacin, karbonyl železo, vitamin E, seleničitan sodný, měďnatý glukonát, kyselina pantotenová, vitamin B6, stearát hořečnatý, vitamin D3, thiamin, riboflavin, kyselina listová, jodid draselný, biotin a vitamin B12.

Složení měkkých želatinových kapslí: rybí olej (50% DHA) a antioxidant (D-α-tokoferol).

AKTIVNÍ SLOŽKY NA KAPSLI                             %NRV
VITAMÍNOVÁ TVRDÁ KAPSLE S MINERÁLY
Magnézium 150 mg                                                  40
Vitamín C 70 mg                                                        88
Niacin 20 mg                                                             125
Železo 17 mg                                                             121
Zinek 15 mg                                                               150
Kyselina pantotenová 6 mg                                     100
Vitamín B6 6 mg                                                        429
Vitamín E 4 mg                                                            33
Tiamin 3 mg                                                               273
β-Karoten* 2 mg                                                          •
Riboflavin 2 mg                                                          143
Měď 1 mg                                                                   100
Kyselina listová 400 μg                                             200
Biotin 150 μg                                                              300
Jód 150 μg                                                                 100
Vitamín K2 70 μg                                                        93
Selen 30 μg                                                                  55
Vitamín D3 10 μg                                                       200
Vitamín B12 6 μg                                                       240

MĚKKÁ KAPSLE S DHA+EPA
Rybí olej 500 mg                                                           •
Kyselina dokosahexaenová (DHA) 250 mg              •
Kyselina eikosapentaenová (EPA) 50 mg                 •

* Ekvivalent 334 μg vitamínu A (42 %NRV)
%NRV (referenční hodnota příjmu)

Dávkování:

Užívejte 1 tvrdou a 1 měkkou kapsli (jednu po druhé) denně před hlavním jídlem. 

Expirace: 12/2026

Balení: 30 tvrdých a 30 měkkých kapslí

Upozornění:
Doplněk stravy. Není určeno jako náhrada pestré stravy. 
Není určeno pro děti do 3 let.
Skladujte na suchém a chladném místě při teplotě do 30°C v uzavřeném obalu.
Ukládat mimo dosah dětí. Bez konzervačních prostředků a barviv.